0d1766b79430dc3429e86c09354efec6.jpg
3354e8ddd912c90c98b0b8daf8fe727e.jpg
e8f0a010be8100cd4808f739bc54973e.jpg
Faaliyetler

İMAM HATİP SEÇTİLER ÖDÜL ALDILAR

Sivas İmam Hatipliler Derneği liseye başlayacak olan öğrencilere destek olmak için başlatmış olduğu kampanya sonucunda yüksek puanla İmam Hatip Liselerini tercih eden öğrencileri ödüllendirdi.
Sivas İmam Hatipliler Derneği tarafından gerçekleştirilen ‘Tercih Sizden Destek Bizden’ kampanyası kapsamında TEOG yerleştirme puanına göre en 450 ve üzeri puanla İmam Hatip Liselerini tercih eden öğrenciler burs, laptop, servis ücreti ve tablet verildi.
Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Ergün Göze salonunda gerçekleştirilen ödül töreni Din Görevlisi Kadir Duman Hocanın Kur’anı Kerim tilavetiyle başladı.

Ödül törenin açılış konuşmasını yapan İmam Hatipliler Derneği Başkanı Abdussamet Şimşek, İmam Hatip Liselerinin eski başarılarına kavuşması ve puanı yüksek öğrencilerin İmam Hatip Liselerine kayıt olmaları için böyle bir kampanya yaptıklarını söyledi. Başarılı ve puanı yüksek öğrencilerin İmam Hatip Liselerini tercih etmelerinden dolayı mutlu olduklarını vurgulayan Şimşek, “Dernek olarak ‘Tercih Sizden Destek Bizden’ isimli kampanyamız kapsamında 451-500 aralığında bir puanla Sivas genelindeki İmam Hatip Lisesine kayıt yaptıranlara aylık 200 TL burs, tablet ve servis desteği, 400-450 puan alarak kayıt yaptıran öğrenciler ise mezun oluncaya kadar aylık 100 TL burs desteği veriyoruz. Ayrıca kayıt yaptıranlardan en yüksek puanlı ilk beş öğrencimize diz üstü bilgisayar hediye ettik. İmam Hatiplilere olan talep nedeniyle okullarda başarı oranının da yükseldiğini, öğrencilerin daha güzel üniversiteleri kazanmaya başladığını vurgulayan Şimşek, öğrencilerin okullardaki başarılarını artırmak için her türlü desteği vermeye gayret göstereceklerini belirterek, kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti.

Yüksek puanlarla İmam Hatip liselerine kayıt olan bu başarılı öğrencilerin, proje koordinatörlüğü Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Mustafa Kayapınar tarafından yapılan Öncü Akademi'nin kurs, seminer, kamp gibi özel imkânlarından yararlanacağı belirtildi. Dernek faaliyetlerini ve önce Akademi etkinliklerini anlatan filmin sunulmasının ardından, Öncü Akademi Programı Sorumlusu Şemsi Sivasi Ortaokulu Müdürü Abdulkadir Selvi’de bir konuşma yaparak , Öncü Akademinin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Konuşmalardan sonra yüksek puan almasına rağmen İmam Hatip Lisesini tercih eden 5 öğrenciye bilgisayar verildi. Ayrıca Tıp Fakültesini kazanan İmam Hatip Lisesi öğrencileri de dernek tarafından ödüllendirildi.
Törene İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Sami Şahin, Müftü Yardımcısı Hüseyin Karakaya, Milli Eğitim Şube Müdürü Fehmi Tutkun, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, İmam Hatipliler Derneği yönetim kurulu üyeleri, başarılı öğrenciler ve aileleri katıldı.