0d1766b79430dc3429e86c09354efec6.jpg
3354e8ddd912c90c98b0b8daf8fe727e.jpg
e8f0a010be8100cd4808f739bc54973e.jpg
Faaliyetler
Duyurular

Duyurular (20)

TEOG sınavında yüksek puan alan 150 öğrenci ödüllendirildi

İmam Hatip Ortaokullarında eğitime devam eden öğrenciler, TEOG başarılarından dolayı ödüllendirildi.
Sivas Merkez ve ilçelerde bulunan 14 imam hatip ortaokulunda, TEOG sınavında başarılı olan 150 öğrenciye düzenlenen törenle madalya ve ödül verildi.
Sivas İmam Hatipliler Derneği Öncü Akademi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye ve Eğitim Bir-Sen tarafından Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde sınavda başarılı olan öğrencileri ödüllendirmek amacıyla tören düzenlendi.
Törene Milli Eğitim Müdür Vekili Harun Tan, Şube Müdürü Müdürleri, okul müdürleri, İmam Hatipliler Derneği Başkanı Abdussamet Şimşek, yönetim kurulu üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
Şemsi Sivasi Ortaokulu öğrencisi Muhammet İkbal Kaya’nın Kur’anı kerim tilavetiyle başlayan programda bir konuşma yapan İmam Hatipliler Derneği Başkanı Abdussamet Şimşek, İmam hatiplilerin önünde hiçbir engel kalmadığını belirterek, eski başarılarına tekrar kavuştuğunu söyledi. 28 Şubatta anlamlı bir programı icra etmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Şimşek, bütün engellemelere rağmen imam hatiplilerin başarısını ispat ettiğini vurgulayarak emeği geçenlere teşekkür etti. Şimşek ayrıca TEOG ikinci sınavında tüm öğrencilere başarılar diledi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Fehmi Tutkun ve Müdür vekili Harun Tan ise, İmam Hatip ortaokulu ve liselerin önemine değindiler. Okullarda artık engel kalmadığını, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bütün okullarda dershaneler gibi kurslar verildiğini belirten Tuktun ve Tan, milli ve manevi değerlere sahip çıkacak gençlerin önünün açıldığını dile getirdiler.

Şemsi Sivasi İmam Hatip Orta Okulu Müdürü ve aynı zamanda İmam Hatipliler Derneği Öncü Komisyonu koordinatörü Abdulkadir Selvi ise yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. İmam Hatip ortaokullarındaki kalitenin imam hatip liselerine taşınmasının en temel şartlarının öğrenciler olduğunu, bunların imam hatip liselerini tercih etmeleri gerektiğini kaydeden Selvi,”İmam Hatip Liselerimizde okuyan öğrenciler bütün olumsuzluklara rağmen güzel bölümler kazanmıştır. İmam Hatip Liselerinde okuyacak olan sizler; okullara renk kattınız, kaliteyi artırdınız. Girdiğiniz ilk resmi sınavda yüksek puan alarak okullarımızı üst sıralara taşıdınız. “dedi.
Yapılan konuşmaların ardından ortaokul öğrencileri tarafından şiir ve ilahi okunduktan sonra törene geçildi. Merkez ve ilçe imam hatip ortaokullarında TEOG sınavında 100 puan üzerinde puan alarak başarı gösteren 150 öğrenciye çeşitli hediye verildi.
İmam Hatip Ortaokulları arasında en fazla puanı alan Şemsi Sivasi İmam Hatip Orta Okulu öğrencisi Hayrunnisa Korucu’ya da altın, plaket ve hediye verilerek ödüllendirildi.

"Bir milletin asıl gücü; İmanlı ve inançlı evlatlarıdır" diyen
Hocamızı Vefatının 5. senesinde hayırla yad ediyoruz.
Sivas İmam Hatipliler Derneği Yönetimi

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Salih Ayhan, bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştıktan sonra bazı tavsiyelerde bulundu. 
Sivas İmam-Hatipliler Derneği Öncü Gençlik Komisyonu tarafından hayata geçirilen ‘Öncü Gençlik Şehrin Öncüleriyle Buluşuyor’ adlı programın bu ayki konuğu çalışmalarıyla kamuoyundan da takdir gören İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan oldu. Sivas Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi Salonu’nda gerçekleştirilen program, Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başladı. 
Programın açılış konuşmasını yapan Sivas İmam-Hatipliler Derneği Başkanı Abdussamed Şimşek, derneğin amacının öğrencilerle ilimizin yöneticilerini bir araya getirmek olduğunu belirterek, "Temel gayemiz; gençlerimizi, manevi ve kültürel değerlere sahip tarih hassasiyeti olan bireyler olarak yetiştirmektir. Şehrimizin öncülerinden biri olan Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı Sayın Salih Ayhan davetimize katılarak tecrübelerini ve deneyimlerini aktarıp, öğrencilerimizde bir farkındalık oluşturacaktır. İnşallah gelecekte ülkemizin valileri, belediye başkanları, idarecileri sizler olacaksınız. Her genç bir hazinedir. Asla kendinizi küçük görmeyiniz. Eğitim ve öğretim hayatınızda başarılı olmanızı temenni ediyorum. Programımıza zaman ayıran Sayın Genel Sekreterimiz Salih Ayhan’a, öğrencilerimizi yetiştiren hocalarımıza teşekkür ediyorum." dedi.
Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Hacı Ömer Özdemir ise, öğrencilere vizyon kazandırmak ve amaçlarına ulaşmaları için hedef belirmelerine yardımcı olmak amacıyla bu tür programları düzenlediklerini belirterek, "Öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmaları için bir çalışma ortaya koymaları ve başarılı idarecilerin tecrübelerinden faydalanmaları gerekmektedir. Bu programlarımızın amacı da ilimizin değerli yöneticilerinin tecrübelerinden öğrencilerimizin istifade etmelerini sağlamaktır.” şeklinde konuştu.
İlimiz idarecilerinin ve iş adamlarının öğrenciler ile yaptıkları söyleşilerin gençlerin ufuklarını açarak geleceklerini planlamalarında yol göstereceğini ifade eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, “Öğrencilerimizin okulu sadece ders verilen bir yer olarak görmeleri doğru değil. Sosyal ve kültürel faaliyetlerle öğrencilerin buluşması gerekiyor. Ders başarısı, sosyal ve kültürel faaliyetlere katılım ile öğrenci daha nitelikli özelliklere sahip olur. Dolayısıyla siz değerli öğrencilerin de sosyal, kültürel etkinliklere katılması gerekiyor. Derneğinizin ve sevgili hocalarımızın düzenlediği programlara katılmanız aranızdaki kardeşlik bağlarının güçlenmesine yardımcı olacaktır. Birliktelik ve beraberliğin olduğu yerlerde bireyin başarılı olması kaçınılmazdır. Sizler de kendinize bir hedef koyarsanız başarılı olmamanız için hiç bir sebep yoktur” ifadesini kullandı. 
Öncellikle her öğrencinin başarıyı hedef alması gerektiğine işaret eden Ayhan, “Herkesin bir potansiyeli vardır. Eğer bu potansiyel hayata geçirilirse bir insan dünyayı değiştirebilir. Önemli olan manevi ve kültürel değerlere sahip olan gençler yetiştirmektir. Öğrencilerimizin yapması gereken ve başarıya ulaşmalarını sağlayacak olan en önemli faaliyet kitap okumaktır. Siz değerli öğrencilerin de çok kitap okuması gerekiyor. Günümüzde en önemli silah bilgi ve düşüncedir. Gelişen ve değişen dünyada kendinizi bir adım öne çıkarmak istiyorsanız yabancı dil bilmeniz de gerekiyor. Sanat, spor, kültür alanında başarılı olan insanların hayat hikâyelerini okumak sizlerin ufkunu açacaktır. Her insanın farklı bir özelliği vardır. Eğer insan yeteneğini keşfeder ve bu yeteneğini geliştirmek için mücadele ederse başarılı olur” şeklinde konuştu. 
İmam Hatip öğrencilerini diğer öğrencilerden ayıran önemli özellikler olduğunu vurgulayan Ayhan, “Pozitif ve dini bilimleri bir araya getiren bireyler yetiştirdiğimiz zaman çok güçlü idareciler ve dava adamları ortaya çıkacaktır. Dolayısı ile imam hatip okullarında öğrenci olmanın bir ayrıcalık olduğunu bilmenizi isterim.” diye konuştu.
Program, öğrencilerin soruları ve Genel Sekter Salih Ayhan’ın verdiği cevaplarla tamamlandı. Programın sonunda, Genel Sekreter Ayhan tarafından öğrencilere kitap seti ve “Sivas Tarihiyle Yaşıyor” projesi kapsamında hazırlanan takvimler hediye edildi.

İmam Hatipliler Derneği, 19 Şubat tarihinde son bulacak olan seçmeli dersler konusunda velilere ve öğrencilere tavsiyelerde bulundu. 
Sivas İmam Hatipliler Derneği Başkanı Abdussamet Samet Şimşek, ‘’Ahlaklı bir toplum olmanın yolu ahlaklı bireylerden geçer. Ahlak eğitimi ise Kur’an-ı Kerim ve peygamberimizin hayatından örneklerin etkili ve cazip bir biçimde teşvik edilmesiyle mümkündür’’ dedi. 
Ortaokul ve Liselerde, seçmeli ders tercihleri 19 Şubat tarihinde son buluyor. Seçmeli derslerin önemini vurgulamak amacı ile Öğretmen evinde STK’lar ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Sivas İmam Hatipliler Derneği Başkanı Şimşek, velilere ve öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, Hz. Muhammed’in Hayatı, Kur’an-ı Kerim ve Arapça derslerini tercih etmelerini önerdii. 
Dernek Başkanı Samet Şimşek yaptığı açıklamada, ‘’2015-2016 eğitim öğretim yılının ikindi döneminde ilkokul 4. sınıf, ortaokul, lise öğrencileri ve velileri için en önemli nokta seçmeli dersler konusuydu. Genç yavrularımızın din, ahlak ve değerler dünyamızdan kopmaması adına temel dini bilgiler, Hz. Muhammed’in Hayatı, Kur’an-ı Kerim ve Arapça derslerini tercih etmeleri hususunda onları teşvik etmeliyiz. Öğrenciler neden bu dersleri tercih etmeli? Ahlaklı bir toplum olmanın yolu ahlaklı bireylerden geçer. Ahlak eğitimi ise Kur’an-ı Kerim ve peygamberimizin hayatından örneklerin etkili ve cazip bir biçimde teşvik edilmesiyle mümkündür. Öğrencilerimizin en temel ibadet olan namazı kılabilmeleri ve örnek insan Hz. Muhammed’in hayatını öğrenerek onu daha iyi tanımaları ancak küçük yaşlarda alınan eğitimle gerçekleşecektir. Öğrencilerimiz tarafından seçmeli olarak alınan bu dersler, onların İslami konularda daha etkin bir bilgi birikimine sahip olmalarına, dini sadece akademik ve teorik bir ders olarak değil, bizzat hayatın içinde yaşanması gereken bir değer olarak algılamalarına katkı sağlayacaktır. Kötü alışkanlıklar, bağımlılıklar, zararlı alışkanlıklar gibi faktörlerle çevrelenmiş bir sosyal yapıda ayakları yere sağlam basan ve doğru ile yanlışı ayırt edebilen bireyler yetiştirmenin en önemli dayanaklarından biri de hiç şüphesiz doğru din eğitimidir. Dinimize ait bazı pratik uygulamalar için gerekli olan bilgi ve becerileri küçük yaşlarda çocuklarımıza kazandırmak gerektiğinin bilincinde olmalıyız. Tercihini hangi meslekten yana yaparsa yapsın her bir gencimizin manevi dinamiklere sahip olması gerektiğinin bir kez daha altını çizmek istiyoruz. Saygıdeğer anne babalar bir neslin kaderini bir önceki nesil belirler. Sizler, temel dini bilgiler, Hz. Muhammed’in Hayatı, Kur’an-ı Kerim ve Arapça derslerini seçmekle sadece bir ders seçmiş olmuyorsunuz; aynı zamanda çocuklarımızın ve milletimizin geleceğini de seçmiş oluyorsunuz. Seçmeli derslere de bu hassasiyetle bakmanızı rica ediyoruz. Unutmayalım ki geleceğin inşası gençliğin ihyasıyla mümkündür’’

İMAM HATİPLİ ŞAİR VE YAZARDAN GENÇLERE NASİHAT;
OKUMAK ASLİ GÖREVİMİZDİR


Kendisi de İmam Hatip Lisesi mezunu olan şair-yazar İbrahim Yasak, İmam Hatipli gençlerle buluşarak bazı nasihatlerde bulundu.
Sivas İmam Hatipliler Derneği Öncü Akademi Komisyonu ve Sivas Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen programda Hızlı Okuma Teknikleri kursunu başarıyla bitiren kursiyerlerin sertifikaları verilirken, Milli Savunma Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüten şair-yazar İbrahim Yasak ta öğrencilerle buluşturuldu.
Sivas Belediyesi Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Ergün Göze Salonunda gerçekleştirilen program, İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Serhat Yıldırım’ın Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını yapan İmam Hatipliler Derneği Başkanı Abdussamet Şimşek, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdikten sonra, bu tür etkinliklerle İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin daha başarılı olmasını sağlamak istediklerini söyledi. İmam Hatip Lise ve ortaokullarındaki öğrencilerin Hızlı Okuma Teknikleri, Hedef Belirleme, Liderlik Seminerleri, kamp vb. etkinliklerle akademik başarılarını artırmak için çaba sarf ettiklerini vurgulayan Şimşek, bu okulların eski günlerine kavuşması ve başarılarının devamı için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini dile getirerek, çalışan ve emek sarf eden yönetim kurulu üyelerine ve görev yapanlara teşekkür etti.

Kendisi de bir İmam Hatip Lisesi mezunu olan şair-yazar ve aynı zamanda Milli Savunma Bakanı Özel Kalem Müdürü olan İbrahim Yasak ise tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. İmam Hatipli bir yazar olmanın mutluluğunu yaşadığını ve karşılaştığı zorlukları anlatan Yasak, okulun kendisine çok şeyler kattığını, en başta okumayı sevdirdiğini ifade etti. Lise yıllarından itibaren aldığı kitapları okuduğunu ve evinin bir kütüphane gibi olduğunu dile getiren Yasak, “Bir İmam Hatipli olarak kitap okumayı çok seviyorum. Okuduğum kitapların bilgilerinden faydalanıyorum. Bir problemle karşılaştığım zaman kendi kütüphanemdeki kaynaklarla anında çözümleyebiliyorum. Her zaman kitap okurum, günlük gazeteleri, köşe yazılarını ve açık oturum programlarını takip ederim. Okul bize, düşünmeyi, kitabı ve hayatı okumayı öğretti. Kitap okumak, boş zamanların bir dolgu malzemesi değildir, Kitap okumak asli görevimizdir. Okumayı bir alışkanlık haline getirelim, bu konuda kendimizi sorgulayalım. Okuduklarımı aynı zamanda paylaşıyorum. başlıca iki alanda yazıyorum. Edebiyat ve Sivas. Sizlerin de kitap okumayı hava, su gibi hayatınızın asli unsuru haline getirmenizi tavsiye ediyorum” dedi.
Sivas Belediyesi işbirliği ile uzman Sefa Gürbüz tarafından gerçekleştirilen ‘Hızlı Okuma Teknikleri Kursu’na katılan Öncü Akademi bünyesindeki 39 öğrenciye kurs belgesi ile birlikte kitaplar hediye edildi.
Sivas İmam Hatipliler Derneğinin çalışmalarının ve Önder’in tanıtım filminin ardından Şemsi Sivas-i Ortaokulu Müdürü ve İmam Hatipliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Abdulkadir Selvi tarafından Öncü Akademi Kitap Meclisi Projesinin tanıtımı yapıldı. 
Öncü Akademi Komisyon Başkanı Yrd. Doç.Dr.Mustafa Kayapınar bu programın, Sivas İmam Hatipliler Derneği’nin kaliteyi artırmaya yönelik kapsamlı bir projesi olan Öncü Akademi’nin önemli bir halkası olduğunu ifade etti. Kayapınar, ayrıca Öncü Akademi’nin hedefinin, “İmam Hatip Lise ve Ortaokullarındaki öğrencilerin akademik seviyelerini yükseltmenin yansıra onları kültürel, ahlaki bakımdan mücehhez, lider vasıflara sahip bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak” olduğunu belirtti.
Programa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Dernek Başkanı Abdussamet Şimşek, Prof. Dr. Alim Yıldız, dernek yönetim kurulu üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Sivas İmam Hatipliler Derneği Öncü Akademi komisyonu tarafından hazırlanan çalışma ile İmam Hatip Liselerinde okuyan öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılacak.
Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kayapınar başkanlığındaki Öncü Akademi Komisyonu ‘Kitap Meclisi’ adı altında yeni bir çalışma başlattı. Öncü Akademi Komisyonu tarafından belirlenen kitaplar, öğrenciler tarafından öğretmenleri rehberliğinde okunacak. Seçilen öğrenciler 15 günde bir kitap okuyacaklar. Proje kapsamında belirlenen her bir öğrenci yıl sonuna kadar ortalama 14 kitap okuyacak.

Öncü Akademi Komisyon Başkanı Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kayapınar, öğrencilere kitap okuma alışkanlığının kazandırılması bakımından Kitap Meclisi’nin önemine vurgu yaparak, “Sivas’taki İmam Hatip Liselerinde okuyan seçilmiş öğrencilerimizin, belirlenmiş seçkin kitapları belirli periyoda göre okumasını arzu ediyoruz. Tercih Sizden Destek Bizden kampanyası ile başarılı ve puanı yüksek öğrencilerimizin İmam Hatip Liselerine kayıt yaptırmalarını sağladık Projeye katılan bu 80 öğrencimize Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri kursu düzenledik. Medeniyetimiz kitap medeniyetidir. Kitap okumadan hayatta gerçek başarı elde edilemez. Bu tür etkinliklerle öğrencilerimizin akademik seviyelerinin yanısıra kültürel ve ahlaki hasletlerinin de ideal seviyeye ulaşmasını amaçlıyoruz.” dedi.
Öncü Akademi Kitap Meclisinin tanıtımını yapan Öncü Akademi komisyonu sorumlusu Şemsi Sivasi Ortaokulu Müdürü Abdulkadir Selvi ise öğrencilerin geleceği için umut verici olan bu projenin imam hatip liselerinde okuyan öğrencilerin seçkin kitapları belirli periyotlara göre okumasını ve öğrencilerin ‘kitap ve okumak’ zemininde buluşturulmasını hedeflediklerini ifade etti. Selvi, “Öğrencilere, Öncü Akademi Komisyonu olarak belirlediğimiz farklı tür ve kategorideki kitaplar 15 günde bir kitap hedefi ile okutulacaktır. Bu da ayda iki kitap, öğretim yılı sonuna kadar onlarca kitap okumuş olma anlamına geliyor. 4 yılın sonunda ise yüzlerce kitap hedefine ulaşılmış olacaktır. Bu kitap yolculuğunda bizlere destek veren öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.”diye konuştu.
Sosyal ve kültürel etkinliklere süreç içerisinde daha fazla yoğunlaşacaklarını vurgulayan Selvi, 3 ayda bir düzenli olarak Kitap Meclisi’ndeki öğrencileri önemli şair-yazarlarla buluşturacaklarını da sözlerine ekledi.

Sivas İmam Hatipliler Derneği Başkanı Abdussamed Şimşek, umreye gitti. Özel bir şirketle umreye giden dernek başkanımız Abdussamet Şimşek'i uğurlama törenine yönetim kurulu olarak katılarak bu özel günde başkanımızı yalnız bırakmadık. Dernek başkanımız Abdussamed Şimşek,15 günlük umre ziyaretinin ardından Sivas'a dönecek.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştı ve bazı tavsiyelerde bulundu.

İmam-Hatipliler Derneği Öncü Gençlik Komisyonu tarafından hayata geçirilen ‘Öncü Gençlik Şehrin Öncüleriyle Buluşuyor’ adlı programının bu ayki konuğu Sivas’ın mimarı olan Belediye Başkanı Sami Aydın oldu.

Merkez Anadolu İmam-Hatip Lisesi salonunda gerçekleştirilen program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Okul Müdürü Hacı Ömer Özdemir ve Sivas İmam-Hatipliler Derneği Başkanı Abdussamed Şimşek’in açış konuşmasının ardından kendisi de İmam-Hatipliler Derneği kurucularından olan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın da bir selamlama konuşması yaptı.

Programda konuşan ve tecrübelerini paylaşan Belediye Başkanı Sami Aydın, imam-hatipli olmanın en büyük arzusu olduğunu, fakat nasip olmadığını belirterek okul yıllarından bahsetti.

Öğrenim hayatından, iş yaşamından ve siyasi hayattan kesintiler sunan Başkan Aydın, öğrencilere nasihatlerde bulunarak, hedefe ulaşmak için çok çalışılması gerektiğini söyledi.

Aydın, “Hangi işi yapıyorsak yapalım, en iyisini yapmak için gayret gösterelim. Sizin için hedef sadece sınıfı geçmek olmamalıdır. Öğrencilik yıllarınızı iyi değerlendirin, kendinizi yetiştirin. Çok çalışın ve başarıya ulaşın. Çalışmadan hiçbir şey yetenekle olmuyor.” dedi.

Belediye Başkanlığının bir nasip işi olduğunu dile getiren Başkan Aydın, görev süresince yapılacak en güzel şeyleri yapmaya gayret gösterdiklerini de sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı Sami Aydın konuşmasının sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayarak onlara, Belediye’nin kültür hizmeti olan ‘Genç Safahat’ kitabından hediye etti.

Ak Parti Belediye Başkan aday adayı Burhannettin Kuru, Sivas İmam Hatipliler Derneğini ziyaret etti

İmam Hatipliler Derneği Başkanı Samet Şimşek ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Kuru, bir süre dernek üyeleriyle görüş alışverişinde bulundu

Sivas İmam Hatipliler Derneği Başkanı Samet Şimşek, derneğin faaliyetleri ve amaçları hakkında bilgi verdi. İmam Hatiplere talebin son yıllarda daha da arttığını ifade eden Şimşek, 5 bini aşkın öğrenci olduğunu, maddi durumu iyi olmayan imam hatip orta ve lisesinde okuyan 35 öğrenciye öyle, üniversite de okuyan 75 öğrenciye burs verdiklerini söyledi.

Sivas’a modern bir imam hatip lisesi kazandırılması noktasında büyük gayret sarf ettiklerini ve temel atma aşamasına geldiğini vurgulayan Şimşek, öğrencilerin daha modern binalarda eğitim görmesini istediklerini kaydederek bu okulun ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Derneğe yeni bir hizmet binası kazandırılması için yer satın alındığını ve yakın bir zamanda temelinin atılacağını kaydeden Şimşek sosyal ve kültürel faaliyetlere de ağırlık verdiklerini belirterek, Belediye başkan aday adayı Burhanettin Kuru’ya seçim çalışmalarında başarılar diledi.   

Belediye Başkan aday adayı Burhanettin Kuru ise Sivas’ın hizmetine ekibiyle birlikte talip olduğunu ifade ederek, hep birlikte çalışacaklarını söyledi. Sivası Sivil toplum örgütlerinin de katkıları ve destekleriyle bulunduğu noktadan yapılacak olan hizmetlerle daha iyi noktalara da getireceğini vurgulayan Kuru, “İl Başkanlığım süresince çok çalıştık ve güzel hizmetlerde bulunmaya gayret gösterdik. Sivas’ımız bizim için çok önemlidir. Devlet imkanlarından ve yatırımlardan ilimizin en güzel şekilde faydalanması için bu hizmete talip olduk. Belediye başkanlığına gelmemiz halinde daha fazla çalışacağız. Sivas halkıyla  sivil toplum kuruluşlarıyla kurumlarla uyum içerisinde hizmet vereceğiz. Sizlerinde desteğinizi bekliyoruz”dedi

Yerel seçimlerde Belediye başkanlığına aday olan Burhanettin Kuru, hazırlamış olduğu projelerini  de dernek üyeleriyle paylaşarak çalışmaları hakkında bilgi verdi

Ziyaretin sonunda dernek üyeleri merak ettikleri konular hakkında başkan adayı Burhanettin Kuru’ya sorular sordular.

Sayfa 1 / 2